Folia do kiszonki powinna spełniać trzy podstawowe warunki: musi mieć dobre właściwości mechaniczne, dobrze przylegać (kleić się) i zawierać stabilizatory chroniące przed uszkodzeniem przez światło słoneczne – głównie promieniowanie ultra fioletowe. Niezbędna jest wysoka jakość folii, co wiąże się z naprężeniami występującymi podczas owijania, transportu i magazynowania.

W nowoczesnej praktyce rolniczej owija się bele wieloma warstwami folii z tworzywa w celu uzyskania trwałej, nieprzepuszczalnej powietrza bariery. Przy zakiszeniu zachowuje się wartość odżywczą zielonki i zmniejsza zagrożenie gniciem, które często występowało w przypadku stosowanych wcześniej metod …

Wytwarzanie kiszonki ma na celu zabezpieczenie i przechowywanie substancji odżywczych w zielonce dzięki bakteriom kwasu mlekowego, które powodują szybką fermentację w warunkach beztlenowych i minimalizują straty, od zbiorów do skarmienia. Niezależne od wykorzystywanej technologii …

PRZESTRZEGANIE KILKU PROSTYCH ZASAD ZNACZNIE UŁATWIA PRODUKCJĘ WYSOKIEJ JAKOŚCI KISZONKI, KTÓRA JEST WOLNA OD PLEŚNI ORAZ ZAWIERA ODPOWIEDNIE SKŁADNIKI ODŻYWCZE.